do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

Pontos 5L

Dostępność: Brak towaru
Cena: 1 099,97 zł 1099.97
ilość
+ -
szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: BASF
Kod produktu: 0000003791

Opis

Pontos 5L

Środek do zwalczania chwastów w uprawie zbóż

Substancja aktywna: flufenacet = 240 * pikolinafen = 100

Sposób działania: PONTOS jest środkiem chwastobójczym w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny. Przeznaczony do stosowania doglebowo (przedwschodowo) lub nalistnie (po wschodach chwastów) jest pobierany zarówno poprzez części nadziemne, jak i korzenie, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju chwastów. Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2 -3 liści. W warunkach suszy skuteczność przedwschodowa środka może być znacznie ograniczona w wyniku braku możliwości przedostania się substancji czynnej do systemu korzeniowego chwastów. Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna flufenacet należy do grupy inhibitorów biosyntezy kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach (VCLFA, grupa HRAC K3), substancja czynna pikolinafen należy do grupy inhibitorów syntezy karotenoidów (grupa HRAC F1)

Dawkowanie Pontos

Pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto ozime, jęczmień ozimy

 

Zalecana dawka 0,5-1,0 l/ha

Środek należy stosować jesienią od momentu siewu do końca fazy krzewienia

 

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

Dane techniczne

Zastosowanie: Zboża ozime - jesień - zwalczanie miotły zbożowej i chwastów

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl