do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

NovateC One 20L

Dostępność: Brak towaru
Cena: 1 380,00 zł 1380.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: COMPO
Kod produktu: 0000003152

Opis

NovateC One 20L

Substancja aktywna:

24,9% DMPP fosofran -3,4- dimetylo pirazolu

 

Opis produktu:

Płynny inhibitor nitryfikacji oparty o najnowszą i najdłużej działającą substancję czynną DMPP (fosforan-3,4- dimetylo pirazolu).
  • Efektywne wykorzystanie azotu w rolnictwie
  • Zmniejszenie liczby aplikacji nawozów azotowych
  • Zmniejszenie strat azotu
  • Efektywniejsze nawożenie azotowe
  • Poprawa walorów jakościowych – mniejsza ilość azotanów w roślinach, lepsze walory przechowalnicze
  • Pozytywny wpływ na środowisko

NovaTec One jest inhibitorem nitryfikacji przygotowanym do aplikacji doglebowej w połączeniu z płynnymi nawozami azotowymi np. RSM lub do oprysku gleby roztworem z wodą przed lub po aplikacji nawozów azotowych granulowanych.

 

NovaTec One wyhamowuje proces nitryfikacji oddziałując na aktywność bakterii z rodzaju Nitrosomonas odpowiedzialnych za proces przekształcenia azotu z formy amonowej w formę azotanową na okres od 4 do 12 tygodni. Długość działania uzależniona jest od warunków glebowych – aktywności biologicznej gleby, jej temperatury i wilgotności. Pozwala to na stałą, długą podaż azotu w formie amonowej dzięki czemu rośliny mają zapewnione optymalne odżywienie tym pierwiastkiem.

 

NovaTec One pozwala na zmniejszenie liczby aplikacji nawozów azotowych, które z reguły dla optymalnego wykorzystania oraz minimalizowania strat były aplikowane w dawkach dzielonych. DMPP poprzez utrzymanie formy amonowej azotu pozwala także na dużo lepszy rozwój systemu korzeniowego nawożonych roślin oraz poprawę przyswajalności składników odżywczych głównie fosforu i mikroelementów. Jon amonowy jest bardzo chętnie pobierany przez rośliny i jego wykorzystanie do budowy plonu wymaga zdecydowanie mniejszego nakładu energii ze strony roślin.

 

  • Zmniejszają się też znacznie straty azotu poprzez wypłukiwanie azotanów oraz emisję gazową w wyniku denitryfikacji.
  • Stosowanie inhibitora nitryfikacji DMPP przekłada się bezpośrednio na efektywniejsze nawożenie azotowe - mniejsze dawki, skuteczniej wykorzystane, możliwość ograniczenia ilości aplikacji i dużo mniejsze straty.
  • NovaTec One przyczynia się również do poprawy walorów jakościowych – mniejsza ilość azotanów w roślinach, lepsze walory przechowalnicze.
  • Wpływa również na ochronę środowiska – mniej azotanów w wodach gruntowych, mniejsza emisja N w formie gazowej.

 

 

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl