do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

Navigator 360 SL 1L

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 599,99 zł 599.99
ilość
+ -
szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CORTEVA
Kod produktu: 0000000178(1)

Opis

Navigator 360 SL 1L

Zwalcza nalistnie chwasty dwuliścienne w rzepaku ozimym

Substancja aktywna: chlopyralid = 240 (nie częściej niż co 3 lata) * pikloram = 80 * aminopyralid = 40

Sposób działania: Navigator 360 SL jest herbicydem selektywnym o działaniu układowym, stosowanym nalistnie, występującym w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie. Navigator 360 SL pobierany jest poprzez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczany w roślinie do stref wzrostowych rośliny. Pierwszym objawem działania herbicydu jest zahamowanie wzrostu, następnie chwasty ulegają deformacji, powstają chlorozy prowadzące do nekroz i zamierania. Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancje czynne chlopyralid, pikloram i aminopyralid zaliczone są do grupy O

Dawkowanie Navigator 360 SL

Rzepak ozimy

Zalecana dawka do jednorazowego stosowania 0,2-0,3 l/ha

Środek stosować jesienią gdy rzepak osiąga fazę 3-4 liści właściwych

Zwalczane chwasty:

Navigator 360 SL to środek chwastobójczy przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych w rzepaku. Zwalcza jednoroczne i wieloletnie chwasty dwuliścienne.

Chwasty wrażliwe: chaber bławatek, dymnica pospolita, komosa biała, mak polny, 
maruna bezwonna, niezapominajka polna, rdestówka powojowata , samosiewy grochu

Chwasty średniowrażliwe: fiołek polny, gwiazdnica pospolita, przytulia czepna, 

Chwasty śrenioodporne: jasnota purpurowa, tasznik pospolity

Chwasty odporne: przetacznik perski

Opis produktu Navigator 360 SL:

Navigator 360 SL to selektywny herbicyd o działaniu układowym, opracowany specjalnie do zwalczania chwastów w uprawie rzepaku ozimego. Preparat występuje w postaci koncentratu rozpuszczalnego w wodzie, a jego skuteczność wynika z zawartości substancji czynnych o wysokim stężeniu. Główne związki aktywne to chlopyralid, pikloram i aminopyralid, które zaliczane są do grupy O według klasyfikacji HRAC.

Działanie na chwasty: Środek chwastobójczy Navigator 360 SL działa poprzez nalistne pobieranie przez liście chwastów, po czym szybko przenika do stref wzrostowych rośliny. Pierwszym objawem jego działania jest zahamowanie wzrostu chwastów, a następnie występują deformacje oraz chlorozy prowadzące do nekrozy i zamierania. Produkt jest przeznaczony do zwalczania wielu chwastów, zarówno wrażliwych, średniowrażliwych, jak i niektórych odpornych gatunków.

Zalecenia dotyczące stosowania: Herbicyd Navigator 360 SL jest przeznaczony do aplikacji przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych. Stosuje się go głównie jesienią, gdy rośliny rzepaku znajdują się w fazie liścieni w pełni rozwiniętych do czterech liści właściwych (BBCH 10-14), a chwasty osiągają fazę liścieni do 4 liści właściwych. Zalecana jednorazowa dawka preparatu wynosi 0,2 l/ha, a ilość wody do rozcieńczenia wynosi 150-300 l/ha. Opryskiwanie powinno odbywać się w trybie średniokroplistym. Ważne jest, aby nie przekraczać jednego zabiegu w sezonie wegetacyjnym.

Ochrona środowiska: W celu ochrony wód gruntowych, środek zawierający aminopyralid nie powinien być stosowany jesienią w uprawie rzepaku ozimego częściej niż co dwa lata na tym samym obszarze. Zachowanie tego ograniczenia pomoże w minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Podsumowanie: Navigator 360 SL to skuteczny i selektywny herbicyd układowy, który został opracowany specjalnie dla uprawy rzepaku ozimego. Jego unikalna formuła, zawierająca chlopyralid, pikloram i aminopyralid, pozwala na zwalczanie różnorodnych chwastów, zapewniając zdrowy wzrost i rozwój rzepaku bez niekorzystnej konkurencji. Dzięki przestrzeganiu zaleceń dotyczących stosowania, produkt zapewnia ochronę środowiska, dbając jednocześnie o skuteczność działania na docelowe chwasty.

 

 

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl