do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

Lumax 537,5 SE 20L

Dostępność: Brak towaru
Cena: 1 759,70 zł 1759.70
ilość
+ -
szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: SYNGENTA
Kod produktu: 00000000051

Opis

Lumax 537,5 SE 20L

Bardzo dobra skuteczność w zwalczaniu trudnych chwastów w kukurydzy

Środek zostanie wycofany z obrotu z dniem 30.06.2024

Substancja aktywna: terbutylazyna = 187,5 * mezotrion = 37,5 * S-metolachlor = 312,5

Sposób działania: HERBICYD selektywny o działaniu układowym, stosowany doglebowo lub nalistnie w formie zawiesino-emulsji do rozcieńczania wodą. Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna terbutyloazyna zaliczana jest do grupy C1, substancja czynna s-metolachlor do grupy K3, a substancja czynna mezotrion do grupy F2

Stosowanie: Środek pobierany jest przez korzenie, kiełki, hypokotyl oraz liście. Terbutyloazyna w głównej mierze pobierana jest przez korzenie roślin, powoduje zakłócenia w procesie fotosyntezy, wywołując w pierwszej kolejności chlorozy liści widoczne w szczególności w przestrzeniach międzynerwowych, a także na brzegach i wierzchołkach. S-metolachlor powoduje hamowanie biosyntezy kwasów tłuszczowych o bardzo długich łańcuchach węglowych. Prowadzi to do zakłócenia produkcji tłuszczy i wosków niezbędnych do budowy ścian komórkowych i zatrzymania wzrostu roślin. Kiełki czy młode siewki pozbawione ochronnego działania kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach nie są odporne na działanie warunków zewnętrznych, szybko więdną i zamierają. Mezotrion powoduje hamowanie biosyntezy karotenoidów, w następstwie czego następuje zniszczenie chlorofilu, objawiające się bieleniem liści. Umiarkowane opady i ciepła pogoda sprzyjają działaniu środka

Dawkowanie Lumax 537,5 SE

Kukurydza

Zalecana dawka 3,5-4,0 l/ha

Środek należy stosować bezpośrednio po siewie kukurydzy lub po wschodach do fazy 3 liści kukurydzy

Opis Produktu:

Preparat Lumax 537 5 SE jest skutecznym sposobem na zahamowanie wzrostu chwastów. Są uciążliwym problemem dla każdego rolnika, szkodząc uprawom. Dlatego w momencie ich pojawienia się warto zastosować Lumax 20 L, który w prosty i efektywny sposób poradzi sobie z ich usunięciem. Oferowany w naszym sklepie produkt Lumax służy do przedwschodowego i powschodowego zwalczania chwastów jedno- oraz dwuliściennych w kukurydzy.

Jeżeli chodzi o preparat Lumax 20L, cena w naszym sklepie jest niezwykle atrakcyjna i pozostaje w pełni adekwatna do jego jakości. Dzięki sprawnemu i szybkiemu działaniu środek zyskuje pozytywne opinie ze strony klientów i staje się niezwykle popularnym rozwiązaniem wybieranym przez wielu rolników. Chwalony jest za swoje bezpieczne działanie i dużą wydajność, dzięki czemu znacznie wzrasta opłacalność jego zakupu.

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl