do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

Lentipur Flo 500 SC 5L

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 239,59 zł 239.59
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.5
Producent: NUFARM
Kod produktu: 0000002404

Opis

Lentipur Flo 500 SC 5L

Środek do zwalczania chwastów dwuliściennych i miotły zbożowej w zbożach ozimych

Substancja aktywna: chlorotoluron = 500

Sposób działania: LENTIPUR FLO 500 SC jest środkiem chwastobójczym w formie koncentratu stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczony do zwalczania miotły zbożowej oraz jednorocznych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie, jęczmieniu ozimym. Pobierany jest przez korzenie i liście chwastów. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

Stosowanie: Substancja czynna chlorotoluron jest inhibitorem procesu fotosyntezy. Objawem działania herbicydu jest chloroza liści roślin wrażliwych, a następnie ich zamieranie. Środek działa również w niskich temperaturach. Chwasty dwuliścienne niszczy najskuteczniej od fazy kiełkowania do fazy 6 liści, a chwasty jednoliścienne od fazy kiełkowania do końca fazy krzewienia.

Dawkowanie Lentipur Flo 500 SC

Pszenica ozima, pszenżyto ozime, jęczmień ozimy, żyto ozime

Zalecana dawka 2,0 l/ha

Środek stosować jesienią od fazy 3 liści do wystąpienia przymrozków

Środek stosować wiosną po ruszeniu wegetacji do fazy pełni krzewienia - dawka 3,0 l/ha

 

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

Zastosowanie: Zboża ozime - jesień - zwalczanie miotły zbożowej i chwastów

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl