Lancet Plus 125 WG 1Kg + Dassoil 2,5L (5ha)

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 690,00 zł 690.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: CORTEVA
Kod produktu: 0000000177

Opis

Substancja aktywna: florasulam = 25 * piroksulam = 50 * aminopyralid = 50


Sposób działania: Lancet Plus 125 WG jest herbicydem selektywnym o działaniu układowym, stosowanym nalistnie, występującym w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej. Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancje czynne florasulam i piroksysulam zaliczane są do grupy B, a substancja czynna aminopyralid zaliczana jest do grupy O


Stosowanie: Lancet Plus 125 WG jest herb icydem pobieranym poprzez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczanym w całej roślinie. Środek zawiera trzy substancje czynne o uzupełniającym się sposobie działania. Środek blokuje działanie enzymów podczas syntezy amino kwasów, jak również powoduje blokadę auksyn, tj. hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzr ost roślin. W efekcie końcowym następuje zatrzyman ie syntezy aminokwasów w roślinach chwastów. Ponadto, środek zakłóca proces oddychania na poziomie komórkowym. Zahamowanie wzrostu chwastów wrażliwych następuje w ciągu kilku godzin po zabiegu, jednak widoczne objawy działania pojawiają się po kilku dniach. Głównymi widocznymi objawami działania herbicydu na chwasty jest z ahamowanie wzrostu, chlorozy (żółknięcie), a w konsekwencji nekrozy prowadzące do zamierania chw astów. W warunkach ciepłej i wilgotnej pogody działanie środka jest szybsze, natomiast w warunkach niskich temperatur (około 5?C) zniszczenie chwastów dwuliściennych następuje po o koło 3 tygodniach, a miotły zbożowej nawet po 6-9 tygodniach. Środek zwalcza chwasty, gdy minimalna temperatura dobowa w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu wynosi powyżej 5?C. Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego

Opis Produktu:

Lancet Plus jest herbicydem pobieranym przez liście chwastów, który następnie szybko przemieszcza się w całej roślinie. Jego działanie oparte jest na trzech czynnych substancjach, które wzajemnie się uzupełniając, tworzą produkt o niezwykle skutecznym działaniu. W wyniku jego zastosowania po kilku godzinach zostaje ograniczony wzrost chwastów, a po kilku dniach możesz zauważyć pełen efekt jego działania, czyli zamieranie szkodliwych i uciążliwych roślin. Dołączony do niego preparat Dassoil – adiuwant – wzmacnia jego formułę. Skuteczność zestawu Lancet Plus + Dassoil jest znacznie bardziej widoczna w wyższych temperaturach niż w niższych. 

Dostępny w naszym sklepie zestaw Dassoil Oprysk + Lancet Plus 125 WGM posiada korzystną cenę, dzięki której cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Ponadto produkt posiada wiele dobrych właściwości, co wpływa na bardzo dobre opinie na jego temat. Aby uzyskać dodatkowe informacje o produkcie Lancet Plus, zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu otrzymania fachowej porady.


UWAGA:


Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl