do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

Lancet Plus 125 WG 1Kg + Dassoil 2,5L (5ha)

Dostępność: Brak towaru
Cena: 817,67 zł 817.67
ilość
+ -
szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CORTEVA
Kod produktu: 0000000177

Opis

Lancet Plus 125 WG 1Kg + Dassoil 2,5L (5ha)

Kompleksowy zabieg w zwalczaniu chwastów jedno i dwuliściennych

Substancja aktywna: florasulam = 25 * piroksulam = 50 * aminopyralid = 50

Sposób działania: Lancet Plus 125 WG jest herbicydem selektywnym o działaniu układowym, stosowanym nalistnie, występującym w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej. Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancje czynne florasulam i piroksysulam zaliczane są do grupy B, a substancja czynna aminopyralid zaliczana jest do grupy O

Stosowanie: Lancet Plus 125 WG jest herbicydem pobieranym poprzez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczanym w całej roślinie. Środek zawiera trzy substancje czynne o uzupełniającym się sposobie działania. Lancet plus 125 wg + dassoil to przede wszystkim połączenie doskonale  komponujących się ze sobą wzajemnie substancji czynnych: florasulamu, piroksysulamu, a także aminopyralidu. Środek blokuje działanie enzymów podczas syntezy amino kwasów, jak również powoduje blokadę auksyn, tj. hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin. W efekcie końcowym następuje zatrzymanie syntezy aminokwasów w roślinach chwastów. Ponadto, środek zakłóca proces oddychania na poziomie komórkowym. Zahamowanie wzrostu chwastów wrażliwych następuje w ciągu kilku godzin po zabiegu, jednak widoczne objawy działania pojawiają się po kilku dniach. Głównymi widocznymi objawami działania herbicydu na chwasty jest zahamowanie wzrostu, chlorozy (żółknięcie), a w konsekwencji nekrozy prowadzące do zamierania chwastów. W warunkach ciepłej i wilgotnej pogody działanie środka jest szybsze, natomiast w warunkach niskich temperatur (około 5 C) zniszczenie chwastów dwuliściennych następuje po o koło 3 tygodniach, a miotły zbożowej nawet po 6-9 tygodniach. Środek zwalcza chwasty, gdy minimalna temperatura dobowa w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu wynosi powyżej 5C. Lancet plus 125 wg zachowuje trwałość na zmywanie już po godzinie od zastosowania. Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści. Za sprawą działania systemicznego dość szybko przedostaje się także do innych części rośliny. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego. Lancet plus 125 wg 1 kg jest od wielu lat chętnie wybieranym przez rolników środkiem. Jednak stale zyskuje on na zainteresowaniu. Za sprawą komfortowego opakowania użytkowanie preparatu jest łatwe i praktyczne, można zastosować dokładnie taką ilość środku, jaka jest potrzebna.

Dawkowanie Lancet plus 125 WG + Dassoil

Pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto ozime

Zalecana dawka 0,2 kg/ha + 0,5 l Dassoil

Środek stosować od fazy początku krzewienia do fazy pierwszego kolanka

Lancet plus 125wg + dassoil - sklep

Lancet plus 125 wg 0.2 kg to preparat specjalistyczny, który charakteryzuje się dużą wydajnością. Znajdujący się w naszym sklepie produkt jest dostępny w bardzo przystępnej cenie, szczególnie biorąc pod uwagę korzyści, jakie za sobą niesie. Opinie na jego temat są bardzo pozytywne, a samo zainteresowanie środkiem stale wzrasta. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszego sklepu. 

 

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl