do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

Hukkata 500 SC 1L

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 141,33 zł 141.33
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CIECH SARZYNA
Kod produktu: 0000004729

Opis

Hukkata 500 SC 1L

Herbicyd do stosowania jesiennego w zbożach zwalczający miotłę zbożową, fiołka polnego i inne chwasty dwuliścienne

Substancja aktywna: diflufenikan = 500

Sposób działania: Herbicyd selektywny o działaniu kontaktowym, stosowany nalistnie i doglebowo, koncentrat w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC). Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna diflufenikan zaliczana jest do grupy 12 (dawnej grupy F1)

 

Stosowanie: Środek zawiera substancję czynną zaliczaną do inhibitorów biosyntezy karotenoidów, barwników biorących udział w procesie fotosyntezy. Chwasty wrażliwe kiełkują, ale szybko ulegają odbarwieniu w postaci żółtych, białych i/lub różowych plam, które rozprzestrzeniają się i powodują zamieranie chwastów. Środek pobierany jest głównie poprzez liście oraz częściowo korzenie chwastów. Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się stosując środek we wczesnych fazach rozwojowych chwastów, w czasie kiełkowania lub krótko po ich wschodach, w fazie siewek. Optymalna wilgotność gleby sprzyja działaniu środka. W sprzyjających warunkach doglebowe działanie substancji czynnej środka może utrzymywać się przez ponad 8 tygodni od zastosowania

 

Dawkowanie Hukkata 500 SC

Pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto ozime, jęczmień ozimy

Zalecana dawka do jednorazowego stosowania 0,2-0,375 l/ha

Środek stosować bezpośrednio po siewie do fazy końca krzewienia


UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

 

Dane techniczne

Zastosowanie: Zboża ozime - jesień - zwalczanie miotły zbożowej i chwastów

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl