do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

Fusilade Forte 150 EC 5L

Fusilade Forte 150 EC 5L
  • promocja
Dostępność: Brak towaru
Cena: 475,00 zł

Cena regularna: 480,00 zł

475.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 472,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość
+ -
szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: NUFARM
Kod produktu: 0000004012

Opis

Fusilade forte 150 EC 5L

Zwalcza chwasty jednoliścienne w buraku cukrowym, ziemniaku i rzepaku ozimym

Substancja aktywna: tribenuron metylowy = 400 * metsulfuron metylu = 135 * florasulam = 165

Sposób działania: HERBICYD selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie granul rozpuszczalnych w wodzie (WG). Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancje czynne tribenuron-metyl, metsulfuron-metyl i florasulam zaliczane są do grupy B

Stosowanie: Środek zawiera trzy substancje czynne zaliczane do grupy inhibitorów działania enzymu syntetazy acetylomleczanowej (ALS). Środek pobierany jest przez liście chwastów i przemieszcza się do stożków wzrostu, gdzie hamuje podział komórek, wstrzymując wzrost i rozwój chwastów. Pierwsze objawy działania chwastobójczego widoczne są po kilku dniach, a zamieranie chwastów następuje w ciągu 2-4 tygodni od zastosowania. Szybkość efektu chwastobójczego zależy od fazy rozwojowej zwalczanych chwastów i panujących warunków atmosferycznych (temperatura, wilgotność powietrza) oraz tempa wzrostu chwastów. Najwyższą skuteczność działania uzyskuje się stosując środek na młode, intensywnie rosnące chwasty (do fazy BBCH 16). Środek można stosować na wszystkich typach gleb, na których uprawia się zboża. Susza lub opady deszczu w trakcie lub wkrótce po zabiegu zmniejszają pobieranie środka i obniżają jego skuteczność

Dawkowanie Fusilade Forte 150 EC

Burak cukrowy

Zalecana dawka 0,63-1,7 l/ha

Stosować od fazy wytworzenia pierwszej pary liści do fazy zakrycia przez liście 50% międzyrzędzi

W przypadku plantacji nasiennych środek stosować po wytworzeniu rozety do momentu osiągnięcia przez pędy nasienne 10-15 cm wysokości.

Ziemniak

Zalecana dawka 0,63-1,7 l/ha

Środek stosować od momentu wytworzenia pierwszych liści ziemniaka do fazy zawiązywania bulw

Rzepak ozimy

Zalecana dawka 0,63-1,7 l/ha

Jesień- środek stosować od fazy wytworzenia pierwszych liści

Wiosna- środek stosować do fazy wytworzenia pąków kwiatowych

 

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl