do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

Caryx 240 SL 5L

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 816,45 zł 816.45
ilość
+ -
szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: BASF
Kod produktu: 0000000222(1)

Opis

Caryx 240 SL 5L

Silne działanie regulujące i bardzo dobra ochrona fungicydowa w ochronie rzepaku

Substancja aktywna: mepikwatu chlorek = 210 * metkonazol = 30

Sposób działania: CARYX 240 SL to środek z grupy regulatorów wzrostu i rozwoju roślin oraz jednocześnie z grupy preparatów grzybobójczych w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego i wyniszczającego w uprawie rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi. Jego zastosowanie w rolnictwie jest więc wyjątkowo szerokie, głównie z uwagi na wysoką skuteczność w wymienionych zakresach. Caryx 240 SL sprawdza się zarówno do zapobiegania występowania szkód na uprawach, jak i w sytuacjach bardziej kryzysowych, kiedy to konieczna jest szybka reakcja. Pierwszy sposób zastosowania produktu dostępnego w naszym sklepie jest szczególnie ważny z punktu widzenia skutecznej ochrony całej uprawy. Natomiast interwencja powinna być zawsze jak najbardziej efektywna. Caryx 240 SL 5L doskonale spełnia swoje zadanie w tym zakresie.

Dawkowanie Caryx 240 SL:

Rzepak ozimy

-jesień: dawka maksymalna 1 l/ha w fazie 4-6 liści

-wiosna: 1,0-1,4 l/ha w fazie wydłużania się pędu głównego

Caryx 240 SL - cena, skład

Środek Caryx 240 SL 5L zawiera dwie substancje czynne: chlorek mepikwatu, który hamuje biosyntezę giberelin, co w efekcie powoduje powstanie jesienią zwartej rozety (pędu z liśćmi) tuż nad ziemią. Rośliny takie charakteryzuje większa odporność na mrozy oraz lepszy rozwój w okresie wiosennym; metkonazol, który zwalcza choroby grzybowe oraz dodatkowo pełni funkcję regulatora wzrostu. Obie substancje działają plonotwórczo zwiększając pozyskiwaną masę nasion rzepaku. Stosowanie preparatu Caryx 240 SL zaskakuje więc pozytywnie nie tylko przystępną ceną, ale także pozytywnym działaniem na efektywność pozyskiwania plonów z upraw. Również stosowanie produktu dostępnego w naszym sklepie jest wyjątkowo proste. Środek Caryx 240 SL przeznaczony jest do stosowania przy użyciu samobieżnych lun ciągnikowych opryskiwaczy polowych. Łatwość zastosowania jest jednym z głównych powodów, dla których preparat cieszy się tak wieloma pozytywnymi opiniami rolników.

 

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl