do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

Bactim Słoma 5L

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 246,49 zł 246.49
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: INTERMAG
Kod produktu: 0000001770

Opis

Bactim Słoma 5L

Preparat przyśpieszający rozkład resztek pożniwnych

Substancja aktywna: Bacillus subtilis szczep B00105 oraz Bacillus licheniformis szczep B00106

Opis produktu:

 

BACTIM SŁOMA jest płynnym biopreparatem, który został opracowany w celu przyspieszenia rozkładu resztek pożniwnych i poprawy zasobności gleby w składniki pokarmowe dostępne dla roślin oraz próchnicę. Jest przeznaczony do stosowania na resztki pożniwne wszystkich gatunków roślin uprawnych.

Biopreparat BACTIM SŁOMA zawiera unikalne szczepy bakterii, które posiadają zdolność do wytwarzania dużej ilości enzymów celulolitycznych, które przyspieszają rozkład celulozy. Po zastosowaniu preparatu na resztki pożniwne, te szczepy bakterii szybko się rozmnażają i skutecznie działają. Dodatkowo, bakterie te wykazują pozytywny wpływ na metabolizm roślin, m.in. poprzez stymulację rozwoju systemu korzeniowego, uwalnianie fosforu oraz zwiększanie plonowania roślin. Środek ten można stosować po skoszeniu rzepaku oraz po zbiorach zbóż na ściernisko.

Stosowanie BACTIM SŁOMA przynosi wiele korzyści, takich jak:

  1. Wzrost zawartości składników pokarmowych oraz próchnicy w glebie.
  2. Ułatwienie i przyspieszenie uprawy roli.
  3. Poprawa wschodów, rozwoju i zdrowotności roślin.

Biopreparat BACTIM SŁOMA zawiera bakterie w formie przetrwalników, które są skupione na naturalnym nośniku. Podczas przechowywania preparatu może nastąpić sedymentacja, czyli osadzenie się tych przetrwalników na dnie opakowania. Proces ten jest zjawiskiem naturalnym i nie wpływa na właściwości użytkowe i skuteczność produktu. Przed użyciem preparatu należy dokładnie wymieszać poprzez odwrócenie pojemnika i energiczne wstrząśnięcie.

Aby zastosować preparat BACTIM SŁOMA, zaleca się opryskiwanie dyszami średniokroplistymi. Po aplikacji biopreparatu i resztek pożniwnych, należy je płytko wymieszać z glebą. Ważne jest unikanie podczas wykonywania zabiegu nadmiernego nasłonecznienia - zabieg najlepiej wykonać wieczorem. Przed aplikacją wskazane jest rozdrobnienie resztek pożniwnych przez sieczkarnie ponieważ, rozdrobniona słoma jest lepiej rozkładana przez mikroorganizmy przez co zachodzi szybki rozkład celulozy. Preparat można również stosować na równomiernie rozprowadzone po polu nawozy naturalne, takie jak obornik, szczególnie świeży, słomiasty lub kompost.

Dawkowanie Bactim Słoma:

Zalecane jednorazowe dawki preparatu BACTIM SŁOMA wynoszą od 1,0 do 2,0 litra na hektar. W pierwszym roku stosowania zaleca się zastosowanie dawki 2 litrów na hektar. Bakterie się szybko rozmnażają i dlatego w kolejnych latach dawkę można ograniczyć do 1,0-1,5 litra

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

 

 

Opinie o produkcie (1)

1 lipca 2023

Testowane na 30ha po kukurydzy już od kilku lat - w kolejnym roku faktycznie zauważalnie mniej zalegającej słomy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl