do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

Axial Komplett Pak 2ha 2 x 1L+Winnetou 20WG 40G

1712_506
 • promocja
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 349,00 zł

Cena regularna: 380,76 zł

349.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 349,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość
+ -
szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: SYNGENTA
Kod produktu: 0000001813

Opis

Axial Komplett Pak 2ha 2 x 1L+Winnetou 20WG 40G

Kompleksowe wiosenne odchwaszczania zbóż

 

Data ważności: 15.06.2024

 

Substancja aktywna:

 • pinoksaden = 45 g/l
 • florasulam = 5 g/l

 

Sposób działania:

HERBICYD selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie, występujący w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej (EC). Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna pinoksaden zaliczana jest do grupy A (inhibitory ACCazy), a substancja czynna florasulam zaliczana jest do grupy B (inhibitory ALS).

 

Stosowanie:

Środek zawiera dwie substancje o odmiennym mechanizmie działania. Pinoksaden w roślinie jako inhibitor enzymu - karboksylazy acetylokoenzymu A (ACCazy) powoduje zahamowania biosyntezy kwasów tłuszczowych w początkowej fazie ich syntezy. Pinoksaden stosuje się w przypadku zwalczania chwastów trawiastych (jednoliściennych). Florasulam w roślinie jako inhibitor enzymu - syntazy acetylomleczanowej (ALS) powoduje zahamowanie syntezy aminokwasów rozgałęzionych, w konsekwencji czego dochodzi do zahamowania wielu procesów życiowych, w tym głównie do zahamowania podziału komórek w tkankach merystematycznych. Stosowany jest w celu zwalczania chwastów dwuliściennych.

Axial Komplett jest herbicydem pobieranym przez liście chwastów, szybko przemieszczającym się do stożków wzrostu pędów i korzeni. Zewnętrzne objawy działania środka są widoczne stosunkowo późno, po kilku lub kilkunastu dniach od zabiegu. Do pierwszych objawów jego działania zalicza się zahamowanie wzrostu chwastu, następnie występują zmiany zabarwienia liści, często na antocyjanowe (szczególnie są one wyraźnie widoczne na młodych liściach znajdujących się w pochwach liściowych lub w pobliżu kolanka), czerwienie lub chloroza. Całkowite zaschniecie liści następuje po 7-10 dniach w korzystnych warunkach lub do 6-8 tygodni w niekorzystnych warunkach.

 

Dawkowane Axial Komplett Pak

Pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto ozime, jęczmień ozimy

 • Zalecana dawka 1,0 l/ha Axial
 • Jesień - zalecana dawka 0,75-1,0 l/ha - środek stosować od fazy 2 liści rośliny uprawnej do końca wegetacji jesiennej
 • Wiosną - do fazy 2 kolanka rośliny uprawnej

 

Jęczmień jary

 • Zalecana dawka 0,75-1,0 l/ha
 • Środek stosować od początku fazy krzewienia do fazy pierwszego kolanka

 

Pszenica jara

 • Zalecana dawka 0,67-1,3 l/ha
 • Środek stosować od fazy 4 liścia do końca fazy krzewienia

 

Dawkowanie Winnetou 20 WG

 • Maksymalna/zalecana dawka jednorazowa środka stosowanego solo wynosi 30 g/ha
 • W mieszaninie ze środkiem Axial Komplett dawka Winnetou 20 WG wynosi 20 g/ha
 • Środek stosować wiosną od fazy 5 rozkrzewień do fazy 3 kolanka

 

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl