do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

Arcade 880 EC 5L

1036_498
  • promocja
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 317,00 zł

Cena regularna: 327,00 zł

317.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 307,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość
+ -
szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.33333
Producent: SYNGENTA
Kod produktu: 0000000883

Opis

Arcade 880 EC 5L

Herbicyd zwalczający chwasty jedno i dwuliścienne w rzepaku

Substancja aktywna: prosulfokarb = 800 * metrybuzyna = 80

Sposób działania: ARCADE 880 EC jest środkiem chwastobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, do stosowania bezpośrednio po sadzeniu lub wcześnie powschodowo, przeznaczonym do selektywnego zwalczania niektórych jednorocznych chwastów jednoliściennych oraz dwuliściennych w ziemniaku. ARCADE 880 EC jest pobierany przez chwasty w ciągu 1 godziny od zastosowania, opady deszczu występujące po tym terminie nie obniżają skuteczności działania środka. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

Stosowanie: Arcade 880 EC jest selektywnym herbicydem, do stosowania przed wschodami ziemniaka oraz bardzo wcześnie po wschodach, kiedy rośliny ziemniaka mają najwyżej 5 cm wysokości. Dla uzyskania najlepszej efektywności zwalczania chwastów niezbędna jest odpowiednia wilgotność gleby. Środek zawiera dwie substancje czynne, które pobierane są jednocześnie przez liście, jak i korzenie chwastów, hamując ich wzrost i rozwój, zarówno w okresie wschodów, jak i po wschodach. Metrybuzyna, działając systemicznie, pobierana jest głównie poprzez korzenie, ale również przez liście chwastów, niszcząc je skutecznie od fazy kiełkowania do fazy 2-4 liści. Pobranie przez chwasty prosulfokarbu zastosowanego przedwschodowo objawia się zwykle zamieraniem siewek chwastów przed ich wzejściem lub krótko po wschodach. Miejscem działania herbicydu są komórki stożka wzrostu, który podczas wschodów przedostaje się przez warstwę gleby zawierającą herbicyd. W zastosowaniu powschodowym substancja wnika do roślin poprzez liścienie lub liście i przemieszcza się do punktu wzrostu. W obu zastosowaniach uszkadzany jest merystem, prowadząc tym samym do szybkiego zamierania chwastów.

Opis produktu:

ARCADE 880 EC  to skuteczny środek chwastobójczy w formie koncentratu, który stosuje się bezpośrednio po sadzeniu lub powschodowo. Stosuje się go głównie przy uprawie ziemniaków. Substancje aktywne to prosulfokarb = 800 i metrybuzyna = 80. Deszcz nie obniża skuteczności preparatu. ARCADE 880 EC nie powinno się stosować, gdy krzaczki ziemniaka mają powyżej 5 cm wysokości. Producent zaleca aplikację na mokrą glebę. Substancje czynne są pobierane przez liście oraz korzenie chwastów, dlatego usuwają je także w fazie kiełkowania. Przypominamy o odpowiednim dopasowaniu dawki do uprawy.

Eksperci, jak i sami rolnicy często polecają ARCADE 880 EC. Opinie korzystających z niego osób podkreślają, że sprawdza się w uprawach ziemniaków ze względu na wydajność oraz skuteczność. Niepodważalnym atutem preparatu jest selektywność – usuwa on chwasty, nie naruszając ziemniaków. Mimo sporej zawartości substancji aktywnych i bardzo dobrej jakości, w przypadku ARCADE 880 EC cena pozostaje konkurencyjna – szczególnie w naszym sklepie.

Dawkowanie Arcade 880 EC

Ziemniak

Zalecana dawka 4,0-5,0 l/ha

Środek stosować bezpośrednio po sadzeniu ziemniaka lub do fazy osiągnięcia wysokości 5 cm rośliny uprawnej

PO WSCHODACH STOSOWAĆ TYLKO NA ODMIANY NIERWRAŻLIWE NA SUBSTANCJĘ CZYNNĄ METRYBUZYNA

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl