Adengo 315 SC 5L

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 2 618,42 zł 2618.42
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: BAYER
Kod produktu: 0000000771

Opis

Substancja aktywna: tienkarbazon metylu = 90 * izoksaflutol = 225

 

Sposób działania: Adengo 315 SC jest herbicydem, koncentratem w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowanym doglebowo lub nalistnie, przeznaczonym do zwalczania chwastów rocznych jednoliściennych i dwuliściennych w uprawie kukurydzy. Środek Adengo 315 SC zawiera 2 wzajemnie uzupełniające się substancje czynne należące do różnych grup chemicznych o odmiennym mechanizmie działania. Tienkarbazon metylu jest inhibitorem syntazy acetylomleczanowej (ALS) - enzymu odpowiedzialnego za biosyntezę aminokwasów, co w konsekwencji prowadzi do zakłócenia syntezy białek. W efekcie następuje zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin. Zgodnie z klasyfikacją HRAC tienkarbazon metylu zaliczany jest do grupy B. Izoksaflutol jest inhibitorem enzymu odpowiedzialnego za biosyntezę barwników fotoaktywnych, co w konsekwencji powoduje zamieranie chloroplastów w komórkach roślin. Zgodnie z klasyfikacją HRAC izoksaflutol zaliczany jest do grupy F2

 

Stosowanie: Adengo 315 SC jest herbicydem selektywnym o działaniu układowym. Pobierany jest zarówno poprzez korzenie jak i również przez łodygi i liście kiełkujących chwastów. Po zastosowaniu środka chwasty nie wschodzą lub krótko po wschodach bieleją, przestają rosnąć i zamierają. Dobre uwilgotnienie gleby sprzyja wysokiej aktywności środka w glebie oraz pozwala na utrzymanie jego aktywności w możliwie długim okresie czasu. W warunkach suszy skuteczność środka może być znacznie ograniczona w wyniku braku możliwości przedostania się substancji czynnych do systemu korzeniowego chwastów


Opis Produktu:


Praca rolnika to prawdziwe wyzwanie – w przypadku uprawy kukurydzy największym zagrożeniem bywa pojawienie się chwastów rocznych jedno- i dwuliściennych. Adengo to znakomity specyfik powstały z połączenia Tienkarbazonu metylu (B wg. HARC) oraz Izoksaflutolu (F2 wg. HARC). Działanie tych substancji polega na biosyntezie aminokwasów oraz barwników fotoaktywnych – hamuje to wzrost oraz rozwój chwastów, a także powoduje zamieranie chloroplastów. Dwie wzajemnie uzupełniające się substancje są gwarancją wysokiej skuteczności Adengo 315 SC. Środek stworzono z zachowaniem wszelkich norm oraz zasad bezpieczeństwa. Adengo 5L jest herbicydem – jego aplikacja odbywa się poprzez rozcieńczenie koncentratu z wodą i naniesienie go na rośliny.

Każda uprawa jest narażona na obecność szkodliwych chwastów, tak więc używanie sprawdzonych środków ochrony roślin bywa konieczne. Jak wynika z opinii wielu rolników, którzy skorzystali z oferty naszego sklepu, Adengo na kukurydzę bardzo skutecznie chroni uprawy oraz zabezpiecza plony. Jest to środek wart swojej ceny, a efekty jego działania są widoczne w krótkim czasie. 

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl