Roundup Flex 480 1L

Dostępność: Dostępny na zamówienie
Cena: 78,31 zł 78.31
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: BAYER
Kod produktu: 0000000928

Opis

Roundup Flex 480 1L

Zwalcza trudne chwasty takie jak perz właściwy

Substancja aktywna: glifosat = 480

Sposób działania: Roundup Flex 480 jest środkiem chwastobójczym w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (rocznych i wieloletnich) wiosną na polach przed siewem lub sadzeniem roślin uprawnych, po siewie, a przed wschodami cebuli oraz w uprawie jabłoni i czarnej porzeczki. Środek stosuje się przy użyciu opryskiwaczy ręcznych

Stosowanie: Roundup Flex 480 jest herbicydem dolistnym o działaniu systemicznym. Pobierany jest poprzez zielone części roślin (liście, zielone pędy i niezdrewniałą korę), a następnie przemieszcza się w całej roślinie i dociera do jej części podziemnych (korzenie, rozłogi itp.) powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju w ciągu 1 doby, a następnie ich zamieranie. Pierwsze objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie) widoczne są po upływie 7-10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po około 3 tygodniach. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka

Dawkowanie Roundup Flex 480

Stosowanie wiosną przed siewem lub sadzeniem w celu zwalczania chwastów

Maksymalna/zalecana dawka 2,25 l/ha

Stosowanie wiosną po siewie, a przed wschodami rośliny uprawnej w celu zwalczenia wschodzących chwastów

Kukurydza- maksymalna/zalecana dawka 2,25 l/ha

Cebula z siewu - Zalecana dawka 1,125-1,5 l/ha

Zwalczanie chwastów utrudniających zbiór

Pszenica ozima- zalecana dawka 1,0-3,0 l/ha

Rzepak ozimy- zalecana dawka 2,0-3,0 l/ha

Zwalczanie chwastów na ścierniskach

Zalecana dawka 2,0-3,0 l/ha

Uprawy sadownicze

Zalecana dawka 2,25-4,5 l/ha

Likwidacja ugorów i odłogów

Zalecana dawka 2,25-3,75

Desykacja

Zalecana dawka 1,0-3,0 l/ha

Roundup Flex 480 - opinie

Klienci naszego sklepu wyjątkowo cenią sobie unikalna działanie preparatu chwastobójczego Roundup Flex 480 15L. Wspomniany środek cieszy się niezwykle dobrymi i korzystnymi opiniami na temat swojego oddziaływania na chwasty. Dodatkowym atutem oferowanego przez nas środka Roundup Flex 480 15L jest także łatwość jego aplikacji, a także możliwość stosowania preparatu w formie popularnego oprysku, dzięki czemu całości preparatu bez wątpienia dotrze do wyznaczonych miejsc!

 

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl