do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

Maister Power 42,5 OD 5L

Dostępność: Brak towaru
Cena: 999,99 zł 999.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: BAYER
Kod produktu: 0000000341

Opis

Maister Power 42,5 OD 5L

Skuteczny w zwalczaniu chwastów w kukurydzy

Substancja aktywna: foramsulfuron = 31,5 * jodosulfuron metylosodowy = 1 * tienkarbazon metylu = 10

Sposób działania: Maister Power 42,5 OD jest herbicydem, w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych i jednoliściennych (w tym perzu właściwego) w uprawie kukurydzy. Substancje czynne foramsulfuron, jodosulfuron metylosodowy i tienkarbazon metylu są inhibitorami syntazy acetylomleczanowej (ALS) tj. enzymu odpowiedzialnego za biosyntezę aminokwasów, co w konsekwencji prowadzi do zakłócenia syntezy białek. W efekcie następuje zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin. Zgodnie z klasyfikacją HRAC są one zaliczane do grupy B.

 

Stosowanie: Maister Power 42,5 OD jest środkiem selektywnym o działaniu układowym. Zawiera dwie substancje czynne z grupy pochodnych sulfonylomocznika, działające poprzez liście chwastów oraz tienkarbazon metylu z grupy triazolinonów, działający poprzez korzenie • liście chwastów. Maister Power to środek do stosowania nalistnego. Działania, które wiążą się ze stosowaniem tego preparatu są natomiast bardzo korzystne dla upraw.  Objawami działania środka jest zahamowanie wzrostu, następnie chloroza • czerwienie oraz skręcenie liści, zahamowanie wzrostu i rozwoju korzeni, w konsekwencji czego następuje skarłowacenie roślin, które prowadzi do ich śmierci. Zauważalne różnice dostrzegalne są niemal natychmiast, jednak na spektakularne działania należy trochę poczekać. Pełen efekt chwastobójczy widoczny jest po upływie ok. 14 dni od wykonania zabiegu. Maister Power 42,5 OD najskuteczniej zwalcza młode, intensywnie rosnące gatunki znajdujące się w początkowym okresie wzrostu od fazy siewek do fazy 2-4 liści właściwych. Maister Power 1l to preparat o dużej wydajności.

Dawkowanie Maister Power 42,5 OD

Kukurydza

Dawka jednorazowa

Zalecana dawka 1,25-1,5 l/ha

Środek stosować po wschodach kukurydzy od fazy 4 do 6 liści kukurydzy

Dawki dzielone:

1 zabieg - stosować w fazie 2-3 liści kukurydzy w dawce 0,75 l/ha

2 zabieg - stosować w fazie do 8 liści kukurydzy w dawce 0,75 l/ha

Maister Power - opinie

Oprysk Maister Power jest bardzo chętnie wybierany przez rolników. Dzięki wysokiej skuteczności stale zyskuje na zainteresowaniu użytkowników tego środku. Napływające do nas opinie na jego temat są bardzo pozytywne. Wydajność, a także przedłużone działanie to kwestie, które z powodzeniem mogą charakteryzować Maister Power. Cena jest bardzo korzystna a związane z użytkowaniem zalety są niezwykle liczne. Zarówno ten środek, jak i inne produkty, dostępne są w naszym sklepie internetowym. W przypadku jakichkolwiek pytań, czy niedostępnych w naszej ofercie produktów - zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy, w razie potrzeby sprowadzimy także niezbędny preparat.

 

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl