do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

Ikanos 040 OD 5L

Dostępność: Brak towaru
Cena: 220,47 zł 220.47
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: NUFARM
Kod produktu: 0000002285

Opis

Ikanos 040 OD 5L

Na trudne chwasty w kukurydzy

Substancja aktywna: nikosulfuron = 40

 

Sposób działania: Środek chwastobójczy w postaci zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie, przeznaczony do powschodowego zwalczania niektórych jednorocznych chwastów jednoliściennych (chwasty prosowate) oraz niektórych chwastów dwuliściennych w kukurydzy.

Stosowanie: Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych. Ikanos 040 OD jest selektywnym herbicydem o działaniu systemicznym. Pobierany jest głównie poprzez liście i szybko przemieszczany w roślinie, hamując jej wzrost i rozwój. Wzrost chwastów zostaje zahamowany wkrótce po zastosowaniu środka, po czym następuje stopniowe przebarwianie się roślin. Chwasty zamierają całkowicie po 20-25 dniach od zabiegu. Środek działa najskuteczniej na młode, intensywnie rosnące chwasty. Ciepła i wilgotna pogoda przyspiesza działanie środka, chłodna i sucha może je opóźnić.Środek najskuteczniej zwalcza chwastnicę jednostronną oraz inne chwasty prosowate w fazie od 3 liści do końca fazy krzewienia, natomiast roczne chwasty dwuliścienne w fazie 2-4 liści.

Dawkowanie Ikanos 040 OD

Kukurydza

Zalecana dawka 1,0 l/ha

Środek stosować w fazie 2-7 liści kukurydzy

 

Środek chwastobójczy Ikanos 040 OD - opinie

Oferowany przez nasz sklep środek chwastobójczy Ikanos 040 OD działa w sposób natychmiastowy, poprzez wniknięcie w strukturę chwasta oraz dotarcie do jego korzeni. W ten sposób, środek wchodząc w interakcje z rośliną oraz wysuszając ją, sprawia, że chwast obumiera. Warto również zaznaczyć, że oferowany przez nas produkt jest w pełni bezpieczny dla roślin uprawnych oraz zwierząt. Ikanos 040 OD 5L cieszy się niezwykle pozytywnymi opiniami wśród rolników

 

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl