GOAL 480 SC (0,25L)

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 75,18 zł 75.18
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: SUMIAGRO
Kod produktu: 00000001111

Opis

Substancja aktywna: oksyfluorofen = 480

Sposób działania: GOAL 480 SC jest herbicydem, koncentratem w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do zwalczania chwastów (głównie dwuliściennych) w cebuli uprawianej z siewu.


Stosowanie: Goal 480 SC jest herbicydem selektywnym o działaniu kontaktowym. Po aplikacji na powierzchnię gleby tworzy warstewkę nad jej powierzchnią, dzięki czemu kiełkujące chwasty zamierają stykając się ze środkiem. Bezpośredni kontakt środka z liśćmi rosnących chwastów powoduje również ich zamieranie. Substancja czynna oksyfluorofen zaliczana jest do inhibitorów oksydazy protoporfirynogenowej (PPO). W roślinie powoduje zahamowanie syntezy chlorofilu. Światło uaktywnia biologiczne działanie oksyfluorofenu. Objawy działania środka pojawiają się krótko po wykonaniu oprysku. W miejscu kontaktu środka z rośliną następuje szybkie odwodnienie tkanek, następnie pojawiają się chlorotyczne plamy przypominające swoim wyglądem poparzenia i nekrozy, co prowadzi do szybkiej śmierci roślin. Całkowity efekt działania środka (zasychanie roślin) występuje po około 7 dni od wykonania zabiegu. Środek stosować tylko na chwasty w fazie liścieni do fazy 1 pary liści.


UWAGA:


Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).


Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl