do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

Adengo 315 SC 0,5L

adengo 0,5.jpg
  • promocja
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 314,00 zł

Cena regularna: 336,00 zł

314.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 336,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość
+ -
szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: BAYER
Kod produktu: 0000000379

Opis

Adengo 315 SC 0,5L

Najlepszy środek na chwasty w kukurydzy. 

Jakie chwasty zwalcza Adengo 315 SC?

Adengo 315 SC jest herbicydem selektywnym o działaniu układowym. Pobierany jest zarówno poprzez korzenie jak i również przez łodygi i liście kiełkujących chwastów. Po zastosowaniu środka chwasty nie wschodzą lub krótko po wschodach bieleją, przestają rosnąć i zamierają. Dobre uwilgotnienie gleby sprzyja wysokiej aktywności środka w glebie oraz pozwala na utrzymanie jego aktywności w możliwie długim okresie czasu. W warunkach suszy skuteczność środka może być znacznie ograniczona w wyniku braku możliwości przedostania się substancji czynnych do systemu korzeniowego chwastów. 

Chwasty wrażliwe na herbicyd Adengo:

Chwastnica jednostronna, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, przytulia czepna, rdest powojowaty, rdest ptasi, rumian pospolity, samosiewy rzepaku, szarłat szorstki, tasznik pospolity, włośnice.  

Jak dawkować Adengo 315SC?

Kukurydza

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,44 l/ha.

Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania:   0,33-0,44 l/ha
Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

Jaki jest termin stosowania Adengo 315SC?

Termin stosowania: środek stosować po siewie ale przed wschodami kukurydzy (BBCH 00-09) lub w po wschodach kukurydzy do końca fazy 2 liści (BBCH 10-12).

 

Jakie substancje czynne są w Adengo 315SC?

Adengo 315 SC zawiera substancje aktywne:
tienkarbazon metylu = 90 * izoksaflutol = 225

 

Jaki jest sposób działania Adengo 315 SC? 

Opis działania: Adengo 315 SC jest herbicydem, koncentratem w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowanym doglebowo lub nalistnie, przeznaczonym do zwalczania chwastów rocznych jednoliściennych i dwuliściennych w uprawie kukurydzy. Środek Adengo 315 SC zawiera 2 wzajemnie uzupełniające się substancje czynne należące do różnych grup chemicznych o odmiennym mechanizmie działania. Tienkarbazon metylu jest inhibitorem syntazy acetylomleczanowej (ALS) - enzymu odpowiedzialnego za biosyntezę aminokwasów, co w konsekwencji prowadzi do zakłócenia syntezy białek. W efekcie następuje zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin. Zgodnie z klasyfikacją HRAC tienkarbazon metylu zaliczany jest do grupy B. Izoksaflutol jest inhibitorem enzymu odpowiedzialnego za biosyntezę barwników fotoaktywnych, co w konsekwencji powoduje zamieranie chloroplastów w komórkach roślin. Zgodnie z klasyfikacją HRAC izoksaflutol zaliczany jest do grupy F2

 

Jak stosować środek Adengo 315 SC?

Stosowanie: Adengo 315 SC jest herbicydem selektywnym o działaniu układowym. Pobierany jest zarówno poprzez korzenie jak i również przez łodygi i liście kiełkujących chwastów. Po zastosowaniu środka chwasty nie wschodzą lub krótko po wschodach bieleją, przestają rosnąć i zamierają. Dobre uwilgotnienie gleby sprzyja wysokiej aktywności środka w glebie oraz pozwala na utrzymanie jego aktywności w możliwie długim okresie czasu. W warunkach suszy skuteczność środka może być znacznie ograniczona w wyniku braku możliwości przedostania się substancji czynnych do systemu korzeniowego chwastów

 

Dodatkowe informacje na temat działania herbicydu Adengo 315 SC

  1. Wyższą zalecaną dawkę środka należy stosować na polach silnie zachwaszczonych oraz na glebach cięższych.
  1. W przypadku konieczności zwalczania rdestów, przytulii czepnej i jasnoty purpurowej zaleca się stosować dawkę wyższą 0,44 l/ha.
  1. W przypadku suszy skuteczność środka może ulec obniżeniu wskutek braku możliwości przedostania się substancji czynnej do systemu korzeniowego chwastów.
  1. W przypadku wystąpienia silnych opadów po wykonaniu zabiegu może wystąpić przejściowe bielenie blaszek liściowych kukurydzy. Objawy te szybko mijają i nie mają wpływu na plon.
  1. Po zastosowaniu środka nie wykonywać mechanicznych zabiegów pielęgnacyjnych.
  1. Środek można stosować także w systemie uproszczonej uprawy gleby. Nie wymaga wymieszania z glebą, nie rozkłada się na świetle, nie ulatnia się.
  1. Środka nie stosować:

–   w rodach hodowlanych kukurydzy nasiennej i w kukurydzy cukrowej,

– na glebach silnie zasadowych (o pH powyżej 7,5), piaszczystych, torfowych

   o nieregularnych stosunkach wodnych,

– w przypadku widocznych niedoborów składników pokarmowych mogących prowadzić do zaburzeń we wzroście i rozwoju kukurydzy,

– w temperaturze poniżej 8?C i powyżej 250C oraz przy dużych dobowych wahaniach temperatury,

– w przypadku spodziewanych przymrozków lub w warunkach panującej bądź spodziewanej suszy,

– w mieszaninie z innymi środkami ochrony roślin, nawozami i dodatkami wspomagającymi.

  1. Nie przetrzymywać cieczy roboczej w zbiorniku opryskiwacza i nie używać jej do ponownego opryskiwania. 

Jakie rośliny można uprawiać po Adengo 315SC? Następstwo roślin:

Środek rozkłada się w glebie w ciągu okresu wegetacji nie stwarzając zagrożenia dla roślin uprawianych następczo.

Po zbiorach kukurydzy odchwaszczanej środkiem w warunkach normalnego przebiegu wegetacji można po wykonaniu orki i zespołu zalecanych uprawek przedsiewnych uprawiać wszystkie rośliny rolnicze.

W przypadku konieczności wcześniejszego zaorania kukurydzy (w wyniku uszkodzenia roślin przez przymrozki, choroby lub szkodniki), na tym samym polu po wykonaniu orki na głębokość 20 cm można uprawiać jedynie kukurydzę.

W przypadku stosowania uproszczeń uprawowych, szczególnie na glebach lekkich, gdzie stosowano górną zalecaną dawkę herbicydu w warunkach długo utrzymującej się suszy w okresie wegetacji, możliwe jest spowolnienie okresu rozkładu herbicydu w glebie

i wzrost ryzyka ujemnego oddziaływania na niektóre rośliny następcze takie jak: burak cukrowy, ziemniak, groch, soja czy fasola. Przy niedoborze wilgoci pozimowej w glebie

i opadów w sezonie uprawy kukurydzy poniżej średniej wieloletniej - wysiew tych i innych gatunków roślin w uproszczonych systemach uprawy gleby obarczony jest znacznym ryzykiem ich uszkodzenia i może się odbywać na wyłączną odpowiedzialność użytkownika.

 

UWAGA:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097).

 

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl