do kasy suma: 0,00 zł
14 dni na zwrot produktów

Kukurydza na ziarno

Popularność kukurydzy na ziarno stale rośnie, przez co zwiększa się na nią zapotrzebowanie. Osobom planującym uprawę kukurydzy chcielibyśmy zaproponować materiał siewny w postaci różnych odmian kukurydzy na ziarno.

Kukurydza na ziarno – co warto wiedzieć?

Kukurydza jest rośliną z rodziny wiechlinowatych, która cechuje się dużą wydajnością. Ze względu na niskie wymagania glebowe nadaje się do uprawy praktycznie na wszystkich rodzajach gleb. Kukurydza na ziarno jest jedną z wielu odmian kukurydzy.

Odpowiedni dobór kukurydzy na ziarno będzie mieć kluczowe znaczenie w kontekście zbioru zadowalającego plonu. Pamiętajmy jednak, że sposobem na dobre plony są także regularna pielęgnacja i nawożenie kukurydzy. Jedynie poprzez połączenie tych dwóch czynników uprawa może okazać się naprawdę opłacalna.

Kukurydza na ziarno

Kukurydza na ziarno – odmiany

Termin siewu kukurydzy w Polsce zależy od wielu czynników, w tym przede wszystkim rejonu i wczesności odmiany. Kukurydza do siewu na ziarno dostępna jest w różnych długościach okresu wegetacyjnego:

  • odmiany wczesne – FAO do 230,
  • odmiany średniowczesne – FAO 240-250,
  • odmiany średniopóźne – FAO 260-290,
  • odmiany późne – FAO powyżej 300.

Warto w tym miejscu dodać, że odmiany kukurydzy na ziarno są jednymi z najczęściej uprawianych odmian kukurydzy w naszym kraju.

Kukurydza nasiona na ziarno – jak wybrać?

Wiele osób zastanawia się, jaka będzie najlepsza kukurydza na ziarno. Wybór ten musi być dobrze przemyślany. Dostępne są mieszańce z ziarnem typu FLINT i DENT.

Kukurydza na ziarno typu FLINT zalecana jest do uprawy w chłodnym czasie, zimną wiosną lub na stanowiskach wolniej się nagrzewających, natomiast typu DENT lepiej sprawdzi się w rejonach cieplejszych, na lżejszych glebach i stanowiskach szybko się nagrzewających. Typ mieszany, czyli flint-dent, łączy w sobie cechy obu.

Kukurydza na ziarno – opłacalność

W ostatnich latach powierzchnia kukurydzy na ziarno znacznie się zwiększyła. Jest to dowód na opłacalność tej uprawy. O tym, jakie zyski przyniesie, dowiemy się jednak dopiero po czasie. Wpływ na to będzie mieć przede wszystkim dobór odmiany oraz to jakie będą warunki pogodowe.

Kukurydza na ziarno – cena

U nas kukurydza na ziarno nasiona dostępna jest w atrakcyjnych cenach. Aby się o tym przekonać, można sprawdzić ofertę naszego sklepu.

Kukurydza na ziarno – opinie

Satysfakcjonujące plony sprawiają, że opinie o kukurydzy na ziarno są dobre. Pamiętajmy jednak, że przy doborze odmiany kluczowe jest uwzględnienie potrzeb klimatyczno-glebowych gospodarstwa. W przeciwnym razie zysk z uprawy może okazać się niższy, niż sobie to początkowo założyliśmy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl