Producent
Typ ziarna
FAO ziarno
FAO kiszonka
Wigor początkowy
Słabsze stanowiska
Podwyższona tolerancja na suszę
Dostępność
KUKURYDZA FAO 290-320
Dla kogo odmiany kukurydzy z grupy późnej?
Odmiany o tak późnym fao 290-320 jak dla naszego kraju nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem przez odbiorców. Wynika to z faktu, potrzeby długiego okresu wegetacyjnego do pełnego dojrzenia kukurydzy. Taki okres wegetacyjny występuję tylko na południu Polski i nie w każdym roku uprawa kukurydzy tak późnej może spowodować zakładaną nadwyżkę plonu nad odmianami z grup średniopóźnych. Część rolników wybiera te odmiany wysiewając kukurydze z przeznaczeniem na biogaz czy kiszonkę.
Proponowane odmiany kukurydzy o fao 290-320.
P9363 - Odmiana typu dent o doskonałym plonie zielonej i suchej masy oraz skrobi. Tolerancyjny na okresowe niedobory wody. Przeznaczony do uprawy w najcieplejszych regionach kraju. Wysoka jakość, strawność i plon kiszonki.
DKC 4098 - Kukurydza o wysokim potencjale plonotwórczym o przeznaczeniu na ziarno i bioetanol. Dobry wigor wiosenny, odporność na wyleganie czy na fuzariozę łodyg i kolb. Dobrze radzi sobie na glebach średnich i dobrych.
DKC 4125 - cechy takie jak wysoki potencjał plonowania, wysoka tolerancja na niekorzystne warunki pogodowe, dobry wigor wiosenny, roślina wysoka o nisko osadzonej kolbie to cechy odmianowe tej odmiany.